Iz ovogodišnjeg proračuna osigurano je nešto više od 1.500.000,00 kuna za ogulinske udruge. Zamjenik gradonačelnika Daniel Vukelja osvrnuo se na činjenicu da se, uslijed političke krize koja nas je nedavno zadesila, već dobrano kasni sa provođenjem ova tri Javna poziva, pritom rekavši:
Što predstavnici udruga trebaju učiniti da bi došli do proračunskih sredstava, pojašnjava u nastavku zamjenik gradonačelnika:
Zainteresirane udruge svoje prijedloge projekata, programa i manifestacija mogu prijaviti najkasnije do ponedjeljka, 24. lipnja. Na naš upit kakva je daljnja procedura i kada će biti poznati rezultati javnih poziva, Daniel Vukelja odgovara:
Prijave se na propisanim obrascima, koji su zajedno s uputama za prijavitelje dostupni na web stranicama Grada Ogulina (www.ogulin.hr), šalju ili neposredno predaju u zatvorenoj omotnici na slijedeću adresu: GRAD OGULIN, Stručna služba Grada Ogulina, Bernardina Frankopana 11 uz naznaku „Javni poziv za predlaganje programa javnih potreba iz područja socijalne skrbi, udruga proizašlih iz Domovinskog rata i ostalih udruga od interesa za Grad Ogulin za 2019. godinu – ne otvaraj“.
Sportske uduge svoje projektne prijedloge dostavljaju u Sportsku zajednicu Grada Ogulina.